12 mar Brak komentarzy admin Prima , , ,

Dopasowanie odpowiedniej podłogi jest bardzo ważki. Powinniśmy wziąć pod uwagę jednocześnie prezentowanie się jak i trwałość surowców wykorzystanych do produkcji, gdyż ma ona nam posłużyć na bardzo długi okres czasowy. Jeszcze dziesięć lat temu w mieszkaniach królowały dywany. Współcześnie odchodzi się od tego trendu, jest to przyczyna, dla której większą uwagę przywiązuje się do dobrze dobranego rodzaju podłogi, która jest bardziej eksponowana. Nie bez znaczenia jest też cena. Podłoga powinna świetnie się prezentować, ale także być niezwykle funkcjonalna.

W domostwach, w których mieszkają niemowlęta sprawdzi się podłoga z żywicy, która jest niesamowicie wytrzymała. Nie jest także śliska, profilaktycznie przeciw wypadkom. Małe dzieci niezwykle często potrafią pobrudzić podłogę, dlatego istotne jest ażeby na jej powierzchni nie powstawały szybko ślady ani zacieki. Nawet w przypadku wylania barwnego soczku nie powstaną plamy, których nie będzie można usunąć. Dla osób, które doceniają elegancję oraz luksus doskonałym rozwiązaniem może być gres szkliwiony. Potrafi mieć wysoki połysk, jak również być matowy. Idealnie komponuje się z meblami które są nabłyszczone a jednocześnie podkreśla współczesny charakter pomieszczenia.Perfekcyjnie nadaje się do ogrzewania podłogowego. Nawet w przypadku częstego ogrzewania płytki się nie niszczą oraz nie ulegają rozwarstwieniu. Poza tymi zaletami są niesamowicie odporne na uszkodzenia typu mechanicznego i nawet kiedy już ciężki przedmiot na nie upadnie, powstają wyłącznie mikrouszkodzenia, którenie są widoczne gołym okiem. Gres daje także ogromne możliwości związane z aranżacją. Dostępny jest w dużej liczbie wzorach oraz kolorach, dzięki temu możemy skomponować efektowne mozaiki z kilku kolorów gresu. Jednak jego sporą wadą jest przymus zrobienia dylatacji, w przypadku dużych pomieszczeń.

Przed tym, jak położymy wybraną przez nas podłogę, musimy zadbać o równą posadzkę. Dostępnych jest mnóstwo sposobów, które sprawią, że będzie ona także wspaniale się prezentować. Posadzka potrafi już być ostatnią warstwą na którą będzie kładziona wybrana przez nas podłoga. Wtedy powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy samodzielnie dokonają jej wylewki oraz wypoziomowania. Istnieje zarazem możliwość zamówienia posadzki samopoziomującej. Jednak jest powiązane to ze znacznie większymi nakładami finansowymi. We współczesnych czasach coraz więcej osób decyduje się na posadzki, które mają charakter dekoracyjny. Tutaj zauważyć można całe mnóstwo możliwości. Nietuzinkowym rozwiązaniem stosowanym coraz bardziej powszechnie, są posadzki bezspoinowe, które zrobione są z zaprawy cementowej. Tworzą one podłogi, które perfekcyjnie pasują do modnego od pewnego czasu stylu industrialnego. Bardzo rekomendowane są jednocześnie posadzki mozaikowe, które zostały kunsztownie stworzone i ich bazą są niewielkie elementy z kamyków. Te elementy, są one na ogół wielobarwne oraz tworzą coś na kształt mozaiki. Sprawdzą się dla osób które uwielbiają specyficzne rozwiązania oraz oryginalność. Do hal a także magazynów wspaniale sprawdzają się przemysłowe, które są niezwykle trwałe. Taka posadzka musi wytrzymać wiele obciążeń. Jest ona odporna na otarcia mechaniczne. Może być zrobiona zarówno w wersji gładkiej jak i antypoślizgowej, co zapewnia swoiste bezpieczeństwo. Tego rodzaju posadzka wykonana jest na ogół z betonu bądź żelbetonu, który zapewnia jej trwałość oraz odporność na długie lata. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych między innymi na wilgoć.