12 mar Brak komentarzy admin Prima , ,

Każdy remont mieszkania związany jest z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel sporej ilości czasu, jak również z nerwami, które pojawiają się z powodu niespodziewanych problemów które związane są z jego przeprowadzaniem. Nie ma co ukrywać, najwięcej sytuacji pojawia się podczas remontu łazienki. Jest to również ogromnie kłopotliwe dla wszystkich członków rodziny. Na kilka lub kilkanaście dni pozostaje się bowiem bez możliwości wykąpania się a także korzystania z toalety. W takim przypadku najlepiej jest wysłać całą familię na wakacje. Alternatywnym, jednakże bardziej problematycznym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania z ich łazienki podczas remontu. Aby pomniejszyć ryzyko wystąpienia podczas remontu niespodzianek, należy się do niego jak najlepiej przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł szybko i sprawnie a przy tym aby nie był zbyt uciążliwy?

Przygotowanie do remontu łazienki

Absolutną podstawą jest właściwie ułożony plan wykonywania działań. W pierwszej kolejności należy rozważyć to, jak po remoncie łazienka ma się prezentować. Wiąże się to z wieloma godzinami spędzonymi w sklepie budowlanym albo przed monitorem komputera na przeglądaniu najbardziej optymalnych rozwiązań. Najwięcej czasu zabiera dokonanie wyboru kolorystyki glazury oraz decyzja czy lepsza będzie wanna, czy też może lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w prysznic. Dopasować do siebie należy wszystkie elementy, również muszlę klozetową. Przestrzeń należy wymierzyć w taki sposób, by bez kłopotu w łazience zmieściła się pralka, a także kosz na brudne pranie. Kiedy już wszelkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przyjdzie czas na ustalenie w jakiej kolejności będą wykonywane poszczególne zadania i znalezienie doświadczonej ekipy remontowej. O ile jeszcze w sytuacji malowania pokoju czy wymiany paneli można polegać na swoich umiejętnościach, o tyle przy remoncie i aranżacji łazienki dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców. Będą tu bowiem niezbędne różnorodne umiejętności zarówno związane z hydrauliką jak i w kwestii układania płytek. Najlepsi robotnicy mają bardzo zapchane grafiki, z tego też powodu rezerwacji terminu należy dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Nowoczesne trendy w aranżacji łazienek

Planując aranżację łazienki należy wziąć pod uwagę nowoczesne rozwiązania panujące na rynku. W dokonywaniu wyboru odpowiedniej kolorystyki mogą pomóc aranżacje przedstawione w kolorowych magazynach które traktują o tematyce remontowej. Także na łamach Internetu można znaleźć mnóstwo ciekawych projektów. Współcześnie, Jeśli chodzi o aranżację łazienki to przeważają płytki o jasnych, bezowych barwach z delikatnym wzorem. Coraz częściej spotkać można szafki łazienkowe skonstruowane z litego drewna, w neutralnym kolorze. Dobrze jest przy takim wyborze sprawdzić czy szafka była właściwie zaimpregnowana przed pochłanianiem wilgoci.

Aranżacja łazienki o niewielkich wymiarach

Bardzo dużym wyzwaniem jest aranżacja łazienki o niewielkiej kubaturze. Na niewielkiej przestrzeni należy pomieścić wszystko to co jest niezbędne do codziennego użytku. W takiej sytuacji, bardziej efektywnym rozwiązaniem niż wanna z pewnością okaże się kabina prysznicowa. Dobrze jest również oszczędzić przestrzeń montując niewielką umywalkę, a kosz na brudne pranie maskując w specjalnej zabudowie. Pragnąc optymalnie wykorzystać dostępne miejsce można skorzystać z fachowego doradztwa biura projektowego.