Własne wymarzone mieszkanie jest czymś wyjątkowym. Wie o tym każda osoba, która musiała się starać o kredyt finansowy przez wiele lat. Z tego powodu tak wiele osób dba nie tylko o to aby kupić mieszkanie, lecz również o jego wystrój. Coraz częściej stawiamy na wyrafinowane aranżacje oparte na wytycznych skierowanych do nas przez czołowych architektów wnętrz. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie zastanawiał się nad tym czy wnętrze mieszkania jest w stylu retro, czy też w modernistycznym. Zresztą cała Polska pamięta czasy, gdy po meble trzeba było zapisywać się w kolejce, a meblościanka była marzeniem każdego młodego małżeństwa.

Dzisiaj mamy dostęp do najlepszych pomysł i najlepszej jakości towarów wyprodukowanych na całym świecie. I co najlepsze wcale nie musimy osobiście sprowadzać z Indii orientalnego stelaża łóżka, czy z Francji zdobionej komody stylizowanej na lata pięćdziesiąte dziewiętnastego wieku. Wszystko możemy kupić przez internet. Wystarczy mieć pieniądze, dostęp do internetu oraz podstawową znajomość języka obcego. Tak samo jest z różnymi akcesoriami, które dodają wnętrzu charakteru. Akcesoria do mieszkania stanowią niezwykle istotny dodatek nadający pomieszczeniom stylu, a jednocześnie poprawiają komfort jego użytkowania. Świetnym przykładem są poduszki. Same w sobie nie stanowią elementu ozdobnego, lecz są wygodnymi podparciami do siedzenia podczas czytania książki w jesienny wieczór.

Zakładając na nie poszewki można uzyskać efektowny wygląd sypialni lub salonu. Ostatnim hitem wśród architektów wnętrz są poszewki ozdobione kolorowymi, dwustronnymi cekinami. Dotykając ich można uzyskać całkowicie inny kolor niż ten, w którym je kupowaliśmy. Szczególnie lubią takie poszewki dzieci, więc warto zastanowić się nad ich kupnem do pokoju dziecięcego lub nastolatek. Materiał, z którego wykonane są poszewki powinien być trwały i nadawać się do prania. W końcu właściciele nieruchomości na pewno będą z nich korzystać przez bardzo wiele lat. Trzeba też zauważyć, iż zmiana poszewek w salonie może nadać pomieszczeniu całkiem innego charakteru. Zamiast białych można wybrać czarne lub w nadruki o motywach zwierzęcych, na przykład w drobną panterkę.

Z jasną ścianą świetnie będą kontrastować materiały o jaskrawych kolorach. Innymi akcesoriami na które warto zwrócić uwagę podczas stylizowania pokojów są koce i narzuty. Coraz częściej Polacy odchodzą od tapczanów i standardowych narzut, które pokrywały siedziska. Ich funkcją była ochrona materiału przed zabrudzeniem. Ponadto miały charakter ozdobny, gdyż nie trzeba przypominać, że mało kto mógł pozwolić sobie na kupno nowego mebla, pomijając oczywiście słabą dostępność towarów. Dzisiaj narzuty znajdują zastosowanie na wielkich łożach małżeńskich, których nie można złożyć. Łóżka są niezwykle wygodne i pozwalają się wyspać w bardzo komfortowych warunkach, jednakże wiele osób jest zmuszonych zostawiać pościel na wierzchu. Dobrze dobrana narzuta pozwala pozbyć się problemu związanego z niechlujnym pozostawianiem pościeli na łóżku.