12 mar Brak komentarzy admin Prima , ,

Decydując się na bramy garażowe kierujemy się przede wszystkim ich trwałością. Powinny być odporne na najgorsze warunki w pogodzie, a w kwestii bram garażowych automatycznych posiadać bezpieczny system, który jest bardzo dobrej jakości i zabezpiecza przed jej nieprzewidzianym zatrzaśnięciem. Do dyspozycji mamy całkiem sporo typów jak i rodzajów materiałów, mimo to najczęściej używane są bramy z profili stalowych ocynkowanych ogniowo. Decydując się na wyselekcjonowany rodzaj powinniśmy wziąć pod uwagę to, jak często bramę mamy zamiar użytkować, a dodatkowo czy konieczny jest nam mechanizm automatyczny.

Perfekcyjna brama do garażu powinna dodatkowo chronić przed złodziejem, nawet skuteczniej niż drzwi antywłamaniowe, dlatego trzeba uważnie przed zakupem przejrzeć jej parametry, które wpływają na bezpieczeństwo. Przede wszystkim powinny być wyposażone w zabezpieczenie przed jej podważeniem, gdyż to standard jeśli chodzi o prewencję przed ewentualnym włamaniem. Wyposażenie w zautomatyzowany rygiel blokujący, a także dodatkowy zamek powinny skutecznie odwieść potencjalnego włamywacza, zwłaszcza, że ten pierwszy działa także jeśli budynek pozbawiony jest czasowo zasilania. Ochrona własnych dóbr nie jedynie w przypadku mieszkań prywatnych jest szczególnie istotne. Bramy do warsztatu także powinny być uposażone w odpowiednie systemy antywłamaniowe, szczególnie, iż często znajdują się tam cenne urządzenia, których kradzież mogłaby być bardzo dotkliwa dla zarządzanej firmy.

Wybierając bramę garażową do warsztatu samochodowego warto wziąć pod uwagę, żeby została zrobiona z solidnej blachy, tak, by w przypadkowy sposób nie dało się jej bezproblemowo uszkodzić. Wyjątkowo newralgicznym elementem są w tym wypadku prowadnice, z których wykonaną z kiepskich produktów bramę można bezproblemowo wypchnąć. Szczelnym zabezpieczeniem mogą być także zamki działające na kartę elektroniczną lub linie papilarne. Bramy automatyczne sterowane na pilota mogą być uruchamiane za pomocą kodu zabezpieczającego funkcjonującego na podobnej zasadzie, co takie które są wbudowane w telefonach komórkowych.

Brama garażowa powinna być również skutecznie izolowana termicznie. Najczęściej robi się izolację za pomocą pianki poliuretanowej lub styropianu. Zapobiega to wytwarzaniu mostków termicznych, co wyjątkowo ważne będzie w przypadku domów z garażem, jednak zakłady również mogłyby się o tego typu rzecz postarać. Nieszczelności wprost wpływają na opłaty za energię, dlatego trzeba bramę jak najlepiej uszczelnić.

Wśród rodzajów bram przeznaczonych do warsztatu jak i do domu są bramy segmentowe, bramy rolowane, a także bramy uchylne. Do sprawnego funkcjonowania każdego zakładu pracy, a w szczególności tego typu, w którym narażeni jesteśmy na bezustanny ruch samochodowy, potrzebna będzie automatyczna brama działająca na czujnik albo fotokomórkę. Z tego typu udogodnień korzystają szpitale, zakłady pracy, i także osoby prywatne. Najbardziej solidne będą bramy stalowe i aluminiowe i na prawdę warto w tego typu rzeczy zainwestować. Trzeba do tego wybrać przedsiębiorstwo, które cieszy się renomą na rynku i daje gwarancję na wykonywane przez siebie usługi. Najlepsze firmy prowadzą stały serwis swoich bram zmotoryzowanych, gdyż każdy mechanizm nawet ten najlepszy czasem może zawieść. Usterki usuwane są mimo wszystko skutecznie i szybko, wystarczy tylko zadzwonić i ją zgłosić.