12 wrz Brak komentarzy admin Prima , ,

Urządzając dom warto zadbać o najmniejsze detale, gdyż odgrywają one ogromną rolę. Różnorodne dodatki, akcesoria i bibeloty nadają wnętrzom nietypowy charakter i sprawiają, że pomieszczenia prezentują się modnie i przytulnie.

Wyposażenie domu warto poszukiwać na stronach i portalach społecznościowych, gdzie można odnaleźć wiele niebanalnych inspiracji i rozwiązań.

Sklepy i markety oferują swoim klientom katalogi, w których można odnaleźć wymarzone dodatki, meble i tekstylia.

Niestety trzeba mieć na uwadze fakt, iż dodatki znanych i renomowanych producentów charakteryzuje zazwyczaj wygórowana cena.

Chcąc urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym, loftowym bądź skandynawskim warto wykorzystać podstawowe przedmioty, na przykład palety bądź skrzynki po owocach.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wiele mebli można wykonać w bardzo krótkim czasie. Meble z palet nie wymagają dużego nakładu finansowego, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Takie produkty są niepowtarzalne i z pewnością zaskoczą każdego.

Ze skrzynek po owocach bardzo szybko można wykonać między innymi tapicerowane skrzynki, które posłużą za ławę z praktycznym schowkiem.

W pierwszym kroku drewnianą skrzynkę należy wyszlifować i zaimpregnować specjalistycznym preparatem, dostępnym w sklepach i marketach z chemią budowlaną oraz w sklepach ogrodniczych.

Specjalna farba sprawi, że skrzynka będzie odporna na szkodliwe czynniki, jak wilgoć i działanie wysokiej temperatury. Farba dostępna jest w wielu modnych kolorach, dzięki czemu bardzo łatwo można dopasować odpowiedni odcień.

Za puszkę farby trzeba zapłacić zwykle kilkanaście złotych. Przed rozpoczęciem pracy dobrze jest również zaopatrzyć się w papier ścierny, wkrętarkę, wkręty i niewielki młotek.

W kolejnym kroku należy płytę drewnianą obić wybraną tkaniną. Materiał dobrze jest przymocować zszywaczem tapicerskim, dzięki czemu będzie on doskonale przylegał przez długi okres czasu i nie pojawią się na nim nieestetyczne odkształcenia.

By siedzisko było bardziej komfortowe, pod materiał warto wsunąć gąbkę o odpowiednim rozmiarze i grubości.

Aby połączyć skrzynkę z siedziskiem warto przymocować zawiasy o odpowiedniej szerokości, które ułatwią wygodne i szybkie otwieranie.

Dodatkową ozdobą może być klamra umieszczona na środku skrzyni.

Taki mebel można umieścić w dowolnym miejscu, na przykład w przedpokoju, pokoju dziecięcym, na tarasie, balkonie bądź w salonie.

Bez problemu można przechowywać w nim bieliznę, zabawki, koce, poduszki, kapcie, artykuły ogrodowe a nawet książki i czasopisma.

Koszt wykonania skrzyni to kwota zaledwie kilkudziesięciu złotych.

Skrzynię można dowolnie udekorować dowolnymi przedmiotami.

Na stronach internetowych znaleźć można filmy instruktażowe, w których krok po kroku opisany jest proces wykonania skrzyni. Można znaleźć w nich wiele praktycznych wskazówek, które z pewnością ułatwią pracę i skrócą jej czas.

Wraz z upływem czasu kolor skrzyni można bardzo szybko odświeżyć poprzez przemalowanie a przymocowany materiał wymienić na inną tkaninę.