12 mar Brak komentarzy admin Prima , , ,

Decydując się na podłogę do swojego mieszkania warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Podłoga jest jednym z najważniejszych składników wykończenia wnętrza. Powinna ona doskonale się prezentować, izolować i jeszcze pasować do wybranego przez nas wyglądu wnętrza. Nie można dodatkowo nie uwzględnić kwestii jej funkcjonalności. Warto zdecydować się na taką która będzie spełniała nasze oczekiwania pod każdym kątem.

Jeszcze do niedawna najbardziej popularne były panele kładzione na podłogę. Pomimo tego, że dość ładnie się prezentują mają małą wytrzymałość i mogą szybko ulec zniszczeniu. Panele odklejają się przy dużej wilgoci, zbyt szybko się rozwarstwiają. Jednak szybko się zarysowują, np. w sytuacji jeśli trzymamy w mieszkaniu zwierzęta czy też krzesła krzesła bez ochraniaczy. Mimo to, że producenci próbują tworzyć coraz lepsze rzeczy, które ponadto są laminowane i nabłyszczane, dość dużo ludzi nie wybiera paneli na rzecz płytek podłogowych. Mnogość kształtów i wielkości sprawia, że dość prosto je dopasować do każdego stylu wnętrzarskiego. To także perfekcyjna możliwość dla osób zapracowanych, gdyż nie muszą oni tracić dużo czasu na częste zmywanie podłóg. Będą doskonałe także u tych, którzy przemieszczają się po mieszkaniu w butach wyjściowych. Trwałość i niezawodność tego surowca, sprawia, że cały czas mają coraz więcej swoich zwolenników. Do domu w typie modernistycznym oraz stylizowanym sprawdzi się gres podłogowy. Większe płytki o kształcie kwadratu oraz błyszcząca powierzchnia perfekcyjnie współgrają z nowoczesnymi liniami mebli, odbijają również refleksy promieni słonecznych i sprawiają, że wnętrza są jaśniejsze. Nadają pomieszczeniom iście królewskiego klimatu. Trzeba dodać, że nie sprawdzą się dla rodzin z dziećmi, ponieważ dosyć trudno utrzymać ich czystość i doskonały wygląd. Ta opcja nie jest również polecana we wnętrzach niewielkich lokali mieszkaniowych, które mogą przytłoczyć. Do przestronnych pomieszczeń będę doskonałe. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności oraz wyglądzie, a poza tym zarządzamy dość sporym portfelem, warto wtedy wybrać podłogę żywiczną. Żywica epoksydowa odporna jest na zarysowania oraz nie osadza się na niej kurz, albo też brud. Wielość wzorów i barw, sprawia, iż podczas wyboru ogranicza nas jedynie imaginacja. Interesującą nowinką są podłogi żywiczne 3D, które sprawdzą się tak samo w salonie, jak i w łazience, gdyż nie pochłaniają wilgoci.

Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami bądź właścicielami firm lub magazynów i myślimy nad właściwym typem posadzki można zdecydować się na posadzkę żelbetonową czy też zwyczajnie betonową. Mogłaby być ona wyłożona okładziną np. z płytek, albo też żywicą epoksydową. Każdy z tych zabiegów sprawia, że posadzka przemysłowa będzie bardzo odporna na różne czynniki, nie nasiąka wodą a także cechuje ją dużą odporność na naprężenia. Istnieje możliwość wykonania jej wersji gładkiej albo też antypoślizgowej, co dodatkowo jest gwarantem bezpieczeństwa. Tego typu wybór gwarantuje nam niezniszczalność i niezawodność przez lata. Jest również możliwość wykonania posadzki gipsowej, która ma niewysoką cenę, ale tu należy zaznaczyć, że nie jest trwała. W przypadku budynków użytku publicznego, warto zdecydować się na posadzki epoksydowe, które stanowią ozdobę samą w sobie, bądź takie wykonane z zaprawy. Można je okryć wykładziną dywanową. Do wylania posadzek warto zdecydować się na specjalistów, którzy zadbają o doskonale wykonaną pracę.