Bramy do zakładów muszą cechować się głównie trwałością i funkcjonalnością. Wybierając bramy do warsztatu samochodowego trzeba mieć na uwadze sposób ich otwierania. Największą funkcjonalnością cechować się będą bramy automatyczne otwierane do góry. Zapewni to więcej miejsca w warsztacie. Bramy segmentowe to jedne z częściej wybieranych. Zbudowane są z profili stalowych ocynkowanych ogniowo, co zapewnia ich trwałość i niezawodność. Dają ogromne możliwości aranżacyjne ponieważ można je kupić w rozmaitych kompozycjach kolorystycznych i dopasować do elewacji. Bramy segmentowe mogą występować także w wersji panoramicznej, co doświetli wnętrze budynku. Świetnym rozwiązaniem dla warsztatu samochodowego będzie z pewnością połączenie profili aluminiowych z przeszklonymi materiałem plexi szybami. Wszelkie elementy bramy przemysłowej muszą sprawować się bez zarzutu, z tego też powodu zarówno prowadnice, jak i okucia, czy zawiasy wytworzone zostały ze stali nierdzewnej.

Ważnym elementem są kwestie bezpieczeństwa. W bramach automatycznych stosowane są rygle, które sprzężone są z mechanizmem, jednak mogą działać także bez zasilania. Podstawą jest również dobry zamek. Ponieważ każda brama powinna być w niego wyposażona. W razie zacięcia się automatycznego otwierania bramy, zwłaszcza w przypadku prowadzenia warsztatu samochodowego należy mieć do niej stały dostęp. Bardzo często zamki zabezpieczone są również kodem.

Poza aspektami ochrony przed włamaniem istotne jest także przestrzeganie BHP. Z tego powodu bramy do serwisu samochodowego muszą być wyposażone w system zabezpieczający przed niekontrolowanym opadnięciem. Ponadto dla bezpieczeństwa stosuje się panele przeciwzgnieceniowe.

W przypadku awarii automatycznego systemu trzeba posiadać ciągły dostęp do usług serwisowych. Firmy cieszące się renomą na rynku posiadają zespół pracowników, jacy zajmują się naprawianiem bram zmechanizowanych. Szybkie usunięcie usterki jest priorytetem, szczególnie w sytuacji prowadzenia działalności gospodarczej. Z tego powodu przed zakupem bramy automatycznej należy zorientować się w warunkach serwisowania i długość gwarancji jaką oferuje producent.

Bramy segmentowe, rolowane, czy uchylne wykonuje się według wymiaru. Zapewnia to idealne dopasowanie bramy. Panele z których zbudowana jest brama mogą być także lakierowane, czy też powlekane PCV. Najlepsze bramy wykonywane są według rygorystycznych wymagań jakościowych, odporności na wiatr, przepuszczania wody, jak również przepuszczanie powietrza, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania a także trwałość na długie lata.

W warsztacie samochodowym musi zostać zapewniona odpowiednia temperatura, z tego względu bardzo ważne jest zastosowanie właściwego uszczelnienia bramy. Najbardziej właściwa i zapobiegająca powstawaniu szczelin jest pianka poliuretanowa i to ją bardzo często się wykorzystuje. Gwarantuje to komfort pracy mechanika, a także istotne jest z punktu widzenia napraw, zwłaszcza w zimie. Wymiana akumulatora powinna odbywać się w końcu w komfortowych warunkach. Wysokiej jakości brama usprawni pracę warsztatu samochodowego i zwiększy mobilność. Warto dobrze zapoznać się ze wszystkimi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, tak by wybrać najbardziej odpowiedni produkt, który będzie służył wiele lat.