12 mar Brak komentarzy admin Prima , ,

Kuchnia jest serduszkiem domu. To tam spożywa się obiady, toczy się życie rodzinne, przyjmuje się znajomych. Najistotniejszą częścią tego szczególnego miejsca, są meble do kuchni. Powinny one pierwszorzędnie się prezentować i gwarantować dostatecznie dużo miejsca do przechowywania wszystkich rzeczy, niezbędnych do pracy w kuchni.

Firmy meblarskie proponują szeroki wybór różnorodnego rodzaju surowców, z jakich konstruowane są meble kuchenne. Najpopularniejsze są te z płyty mdf. Świetnie pasują do nowoczesnych pomieszczeń, zaaranżowanych w stylu modernistycznym lub hi-tech. Najwyższa jakość wykonania sprawia, że ten rodzaj mebli może nam służyć przez wiele lat, pod warunkiem, że w naszej kuchni nie ma sporej wilgotności. Ten materiał kiepsko odpowiada na wysoką temperaturę oraz parę wodną. Zaprojektowany jest do niezwykle awangardowych kuchni, w których pichci się poniekąd okazjonalnie, dlatego że na mocno błyszczącym materiale widać każdy zaciek, lub też kropkę, co powoduje, że powinno się go wielokrotnie sprzątać. Jest to nadzwyczaj czasochłonne i nie sprawdzi się w przypadku osób, które często gotują i nie chcą potem spędzać długich godzin na porządkowaniu. Wysoki połysk jest niesłychanie awangardowy, jednak na pewno niezbyt funkcjonalny. Nabłyszczane płyty mdf dają rezultat lustra, kapitalnie odbijają światło sztuczne i słoneczne. Sprawdzą się nawet w najmniejszych kuchniach, dlatego że optycznie powiększają przestrzeń. Wybierając np. ze szkła fronty rodzaju lacobel, można uzyskać efekt mieniących się obrazów, które niewątpliwie będą przyciągać spojrzenie. Wybierając meble na wysoki połysk nasza kuchnia będzie przypominać meble z katalogu, jakiego będą nam zazdrościć zwiedzający nasz dom przyjaciele.

Lepszym rozwiązaniem dla osób, jakie często gotują, będą matowe meble kuchenne, prędzej w ciemnych barwach, na których nie widać tak mocno brudu. Interesującą propozycją są płyty drewnopodobne, które są niezmiernie trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie ulegają też zniekształceniom pod wpływem bardzo dużej temperatury ani nie zmieniają odcienia przez działanie promieni słonecznych. Taka płyta drewnopodobna jest łatwa w sprzątaniu, oraz odporna na porysowanie.

Nowinką na rynku są meble wykonane z płyty akrylowej. Zdołają odtwarzać one kamień, drewno, a nawet metal. Te nowoczesne rozwiązania są wybitnie solidne oraz odporne. Ich zasadniczą wadą jest znaczna cena, jaka sprawia, że sporadycznie wybierane są one przez konsumentów. Jeżeli poszukujemy najtańszych mebli, to dobrą propozycją mogą być te, wykonane z płyty wiórowej. Zasobność tonów sprawia, że nadzwyczaj łatwo można dostroić je do każdego pomieszczenia kuchennego . Aczkolwiek są one bardzo kruche, w związku z tym warto pomyśleć, czy nie będzie odpowiedniej wydać nieco więcej środków finansowych na meble z innego materiału, które będą nam służyć na lata.

Można pokusić się na gotowy zestaw mebli, albo meble na wymiar. Ta druga alternatywa jest znacznie droższa, aczkolwiek pozwoli dopasować meble do każdego rozmiaru kuchni. Gotowe zestawy mebli lepiej sprawdzają się, gdy dysponujemy większą powierzchnią, natomiast małe kuchnie wymagają większej ergonomii i zastosowań, jakie nie przytłoczą i tak malutkiej już powierzchni.