12 mar Brak komentarzy admin Prima , , ,

W każdym domku bardzo istotna jest odpowiednia izolacja termiczna. Pozwala to na rzeczywistą oszczędność energii, gdyż nie ucieka ona do otoczenia. Wobec tego stosuje się stosowne docieplenia dachu, jakie mają za zadanie wykluczyć mostki cieplne, np. wełnę termoizolacyjną, czy też piankę poliuretanową. Takie zabiegi będą pomimo tego bezużyteczne, jeśli nie zatroszczy się o należytą izolację okien, przez które pierzcha najwięcej gorąca. Nadzwyczaj kluczowy jest więc wybór najodpowiedniejszego modela okien, które gwarantują szczelność.

Okna plastikowe, które z reguły są wybierane, znamionują się niską należnością oraz względnie wielką wytrzymałością. Jednak, aby utrzymywały one temperaturę i nie wypuszczały nazbyt dużej ilości powietrza, powinny być zmontowane przez ekspertów, którzy dodatkowo dają gwarancję na swoje usługi, dzięki czemu w razie konieczności można z niej skorzystać. Okna plastikowe nie pochłaniają promieni UV i tym samym nie modyfikują swojego odcienia, alternatywnie do drewnianych. Jednakże, żeby były one trwałe, można zdecydować się na trójwarstwowe szyby. Tego rodzaju okna energooszczędne, nie wypuszczają powietrza, są niezmiernie szczelne. Dlatego warto zainwestować w wietrznik.

Okna drewniane także mogą cechować się energooszczędnością, pod warunkiem, że posiadają wysoki współczynnik Uw. Jeżeli, wybudowało się nowy dom i ma się zamontowane nowe okna, a mimo to w mieszkaniu bez ustanku jest zimno, a rachunki za ogrzewanie są niebotycznie wysokie, to znak, że są nieszczelne. Poza ogromnymi kosztami energii, nieszczelność okien, jest również tragiczna dla zdrowia, dlatego że wywołuje przedostawanie się wilgoci, co z kolei owocuje pojawieniem się grzybów i pleśni na powierzchniach wewnątrz domu. Doskonałym wyjściem z sytuacji, jest zamiana okien na pasywne, które pozwalają na rzeczywistą gospodarność.

Wybierając ten model okien, należy wypróbować jego elementy składowe, takie jak parametr Uf. Powinny być obłożone warstewką niskoemisyjną, co będzie zaświadczać o jakości i stabilności. Dobrze jest zdecydować się na konstrukcję z tworzywa sztucznego, bądź ze stali szlachetnej. Nie może być ona zbudowana z aluminium. Decydując się na gatunek energooszczędny powinno się zapytać sprzedawcę, czy posiada on certyfikat wydany przez renomowany instytut badawczy, który jest gwarantem i potwierdzeniem najlepszej jakości materiałów. Należałoby także zdecydować się na gatunek, który zapewnia izolację cieplną.

Decydując się na zdobycie okien można wybrać się do stacjonarnego sklepu, w którym sprzedawca doradzi nam najlepsze rozwiązanie w naszym przypadku. Istnieje tymczasem szansa nabycia internetowo, w takim przypadku, jednak musimy być już zdecydowani na sprecyzowany rodzaj i wcześniej zasięgnąć opinii specjalisty. Na oknach nie powinno się oszczędzać, gdyż wybór odpowiednich, pomoże nie tylko zmniejszyć rachunki, ale również zwiększyć wygodę i jakość użytkowania. Przy wyborze nie możemy się rządzić zaledwie stroną poglądową, najistotniejsze są parametry izolacji, a także ramki międzyszybowe. Najlepszej jakości produkty objęte są wieloletnią gwarancją fabryczną, co potwierdza ich niezawodność i zezwoli na długoletnią eksploatację.